Francuska i Hrvatska u ponedjeljak u Parizu igraju susret četvrtog kola Lige nacija uz prijenos na Novoj TV i gol.hr-u (20:00).

Hrvatska u Pariz stiže puna motivacije nakon pobjede na teškom gostovanju u Danskoj, ali i remi protiv Francuza u Splitu ulijeva nadu u dobar rezultat.

S druge strane Francuzi se moraju čupati, upali su u neočekivanu situaciju. Nakon tri kola su zadnji u skupini, imaju dva remija i jedan poraz. Nitko nije mogao ni prognozirati da će Francuska biti bez pobjede uoči okršaja s Vatrenima u ponedjeljak.

Hrvatska je u prvom kolu teško poražena u Osijeku protiv Austrije 3:0, no Vatreni su puno naučili iz tog poraza i kasnije odigrali jako dobro protiv Francuske u Splitu, da bi drugim poluvremenom protiv Danske utišali i one najveće kritičare.

Susret u Parizu je deseti međusobni između Hrvatske i Francuske, a Vatreni i dalje čekaju prvu pobjedu.

Dalić priprema nove promjene

Za očekivati je da nećemo gledati isti sastav Hrvatske kao protiv Danske. Josip Juranović i Marcelo Brozović su odigrali sve tri utakmice u samo tjedan dana.

Martin Erlić je odigrao po 90 minuta u šest dana i možda će ga Dalić poštedjeti dodatnog napora, a za očekivati je da će priliku dobiti Ćaleta-Car i Pongračić, očekuje se i novi nastup Josipa Šutala, a od prve minute mogao bi započeti i Nikola Vlašić koji nije startao u prve tri utakmice.

Sigurno ćemo ponovno vidjeti i Luku Sučića, on je ozbiljan kandidat i za prvih 11, a na teren bi mogao i Lovro Majer koji je također propustio susret protiv Danske.

Kod Francuske se očekuje nastup Mbappea od prve minute. Sjajni napadač PSG-a nije igrao u Splitu, ali donio je bod svojoj reprezentaciji protiv Austrije. Vjerojatno će Vatrene napadati i Karim Benzema jer bi Francuska porazom protiv Hrvatske sebi uništila planove o prvom mjestu u skupini.

Vatreni bi pobjedom došli na sedam bodova i prvog mjesta ako Danci i Austrijanci remiziraju. Sve to tri kola prije kraja grupne faze Lige nacija koja za Hrvatsku završava 25. rujna u Beču protiv Austrije.

Izvor: gol.hr